This user has not added any information to their profile yet.
Moje ime je Aleks Mladenović i po struci sam master psiholog. Radim kao RE&KBT psihoterapeut pod supervizijom.
Osnovne i master studije sam završio na Filozofskom fakultetu Univerziteta u Beogradu. Trenutno sam edukant u Srpskom centru za RE&KBT, gde završavam edukaciju za psihoterapeuta, a dodatno sam završio i edukaciju za primenu Mindfulness-a, kao i radionice usmerene na rad sa LGBTIQ osobama. Član sam društva psihologa Srbije.
Pored savetodavnog rada, imam i iskustva u radu na istraživačkim projektima i internacionalnim i nacionalnim kampanjama koje se tiču mentalnog zdravlja, socijalnih problema i prevencije nasilja, poput EFPSA-ine kampanje “Better Together” i projekta “Edukacija mladih kao metod prevencije partnerskog nasilja” od strane Kriznog centra za muškarce u Beogradu.
U svom savetodavnom radu najviše se oslanjam na tehnike i principe kognitivno-bihejvioralne i REBT terapije, ali koristim i kombinujem principe i tehnike i drugih psihoterapijskih modaliteta koje prilagođavam u skladu sa klijentovim potrebama i željama. Ciljeve terapije definišem zajedno u radu sa klijentom, u skladu sa onim što je osobi najvažnije, gde spadaju promene načina razmišljanja, rešavanje emocionalnih i praktičnih problema, kao i učenje novih veština i postizanje većeg zadovoljstva životom. Veoma mi je važno uspostavljanje podržavajućeg i toplog terapijskog odnosa, gde se klijent oseća slobodno da se posveti radu na svojim problemima uz podršku i razumevanje.
Tokom dosadašnjeg terapijskog rada u svojoj praksi najčešće sam radio sa adolescentima i mladim i odraslim osobama. Problemi na kojima sam najčešće radio obuhvataju: anksioznost, napadi panike, strahovi, iracionalne misli, OKP simptomi, depresija, problemi sa krivicom i besom, manjak samopouzdanja, partnerska problematika, stres, problemi sa učenjem i prokrastinacijom, kao i različiti izazovi i problemi sa kojima se LGBTQ+ osobe susreću. Pored toga, sa klijentima radim i na unapređenju njihovih veština rešavanja problema, donošenja odluka, asertivnosti i razvijanju socijalnih veština.